ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET

İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, İşveren Danışmanları Grup Sorumlusu Hayrettin KARACAN, İş ve Meslek Danışmanı Elif Özçelik, Çanakkale’mizde faaliyet gösteren Otomotiv firmalarından Aydoğan Otomotiv, Saruhan Otomotiv ve Sönmezler Otomotiv'e ziyaret gerçekleştirdi.

ÇANAKKALE İŞKUR’DAN OTOMOTİV FİRMALARINA ZİYARET

       Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz, İşveren Danışmanları Grup Sorumlusu Hayrettin KARACAN, İş ve Meslek Danışmanı Elif Özçelik, Çanakkale’mizde faaliyet gösteren Otomotiv firmalarından Aydoğan Otomotiv, Saruhan Otomotiv ve Sönmezler Otomotiv   ziyaret ederek;  İŞKUR ve mesleki eğitim (çıraklık)  işbirliği imkânları görüşüldü.

      Ziyarette; Aydoğan Otomotivden Sadık AYDOĞAN, Saruhan Otomotivden Murat SARUHAN, Sönmezler Otomotivden  Feyzullah TABU ile görüşme sağlandı. Firma yetkilileri ile İŞKUR hizmetleri, istihdam, teşvikler ve eğitim programları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret hakkında açıklama yapan İl Müdürü Yavuz şunları söyledi; Yaptığımız görüşmede işletmelerin çalışmaları hakkında bilgi aldık, istihdamın arttırılması, açık iş talepleri, çalışma hayatına yeni atılan işgücünün yetiştirilmesi, İşbaşı Eğitim Programı düzenlenmesi ve Mesleki Eğitim(Çıraklık)  konularında bilgi paylaşımında bulunduk. “GELECEĞİM MESLEĞİMLE ELİMDE’’ projesinin çok önemli paydaşlar edindiğini dile getirdiler’’ Dedi. Firma yetkilileri de ziyaretten ve İŞKUR’un desteklerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

 

21 Eylül 2021, Salı  |   107